200 TL üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo <3

200 TL üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo <3

2018 SAĞLIK TRENDLERİ

Aralık 14, 2017

2018 SAĞLIK TRENDLERİ

2017 senesi sağlık-kişisel gelişim ve farkındalık açısından en çok deneyimlediğim sene oldu diyebilirim. Bazılarına bayıldım, bazılarından ise kaçtım… Hot yoga, Tibetan Bowl meditasyonu, farklı detoks çeşitleri, açlık seansları… 2018 içinse tabii ki bitmek tükenmek bilmeyen hedeflerle doluyum. Bir kaç maddede 2018 sağlık trendlerine değinmek gerekirse:

  • Kolajen: Chia tohumu 2017 yılında ne ise, kolajen de 2018 de aynen öyle. En güncel versiyonu ise yemeklere ve içeceklere koyulacak cinsten.  Ben de bununla ilgili yakın bir zamanda “Wellness Challenge” yapma niyetindeyim, takipte kalın!
  • “Temiz” Kozmetik: “Kimyasal, kimyasalı bozar” mantığını bıraktığınıza göre artık 2018’de katkı maddelerinden uzak kozmetik ürünleri gerçekten vazgeçilmez olacaktır. Ben 3 ay öncesinde evimdeki tüm toksikli kozmetik ürünlerinden kurtuldum, eminim ki siz de en yakın zamanda bir raf temizliği gerçekleştiriceksiniz.
  • Reiki: Gün geçtikçe karşıma daha da çok şifa yöntemi.  Enerji yoluyla yapılan bu Japon asıllı terapi yöntemi, vücut-ruh dengesini enerji yoluyla regüle ederek oluşabilecek rahatsızlıklar önler.
  • Meditasyon: Tercihen sakin ortam, dik oturma pozisyonu ve dinginlik şart koşulsa da artık adece bilinçli nefes yoluyla meditasyonu her yerde mümkün kılabilirsiniz. Kahve sırası beklerken, birini dinlerken (özellikle boş konuşuyorsa), 5 duyunuzu açarak yemek yediğinizde vs…  Meditasyon çeşitlerine kısaca başka bir yazıda değineceğim ama siz o zamana kadar en azından günde 5-10 dakika odaklanarak burundan nefes alıp verin. İnanın bilinçli nefes almanın zihninizde yarattığı etkiye inanamayacaksınız.
  • Legal Uyuşturucular: İsmini yazarken çekindim ama gerçekten tam anlamı bu; legal uyuşturucular.  Amerika’da çoğu eyalette marihuananın ve bazı tıbbi mantarların yasallaşması ile “legal uyuşturucular” dan daha fazla bahsedeceğimize emin olabilirsiniz.

Siz yeni yılda hangi Wellness trendini deneyeceksiniz?

Yorumunuzu bırakın

Yorumlarınız yayınlanmadan önce onaydan geçecektir

Bize Katılın!

Sayılı fırsatlardan yararlanmak için bilgilerine ihtiyacımız var<3

Not: Hayatını kolaylaştıran bilgiler, ansızın ortaya çıkan güzel fırsatlar dışında söz rahatsız etmek yok.