250 TL üzerine kargo ücretsiz!

KURU FIRÇANIN YARARLARI VE BAŞLANGIÇ

Aralık 14, 2017

KURU FIRÇANIN YARARLARI VE BAŞLANGIÇ

Kuru fırçalama tekniği, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılarak damarlar arasında biriken sıvı ve toksinlerin drene edilmesine yardımcı olur. Vücudun kan dolaşımını hızlandırarak daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmamızı sağlayan bir yöntem. Bunu her duş önesi rutininiz haline getirdiğinizde ve üzerine kimyasal içermeyen yoğun nemlendiriciyle sonlandırdığınızda, teninizin dokusuna hayran kalacağınıza eminim.

Kuru Fırçalamanın Yararları:
  • Dolaşım ve lenfatik kanallarını açtığı için selülite neden olan toksinler  azalacaktır.
  • Kuru vücut fırçalama, bu eski hücrelerin gitmesine ve altındaki yeni hücrelerin ortaya çıkmasını sağlıyor
  • Cildinizi fırçalamayı yoğun bir günün ardından yaparsanız, sizi ne kadar rahatlattığına inanamayacaksınız. Tekrarlayan hareket oldukça sakinleştirici olmakla kalmaz aynı zamanda ağrılı kasları hafifletebilir ve tüm vücudun gerginliğini azaltabilir.
  • Vücudu kuru fırçalamak, fazla su tutma ve toksinleri yok etmek için de etkilidir.
Kuru Fırça Kullanma Önerileri:

Yumuşak, doğal kıllara sahip uzun saplı bir fırça ile sırtınızı fırçalayın. Kolunuzun uzanabildiği her yeri fazla bastırmadan fırçalamaya devam edin. Daha sonra yavaş yavaş alt bölgenize geçin, bacak, kalça ve karnınızı fırçalayın. Fırçalarken lenf sistemini uyarmak için omuzlarınızda ve sırtınızın üzerinde aşağıya doğru, kol ve bacaklarınızda çalışırken yukarıya doğru fırçalayın. Hassas bölgelerinize (göğüs, kol altı gibi) nazik davranmanızda fayda var.

En az 5 dakika yapmaya çalışın. Daha sonra duşa girin, yıkanın ve sonrasında vücudunuzu çok yoğun bir nemlendirici ile nemlendirin. Hassas bölgelere PelCare Repairing Elixir i uygulamayı unutmayın.

Yorumunuzu bırakın

Yorumlarınız yayınlanmadan önce onaydan geçecektir